Social Media:

Polub Nas ! W pierwszej kolejności dowiesz się o Promocjach i Nowościach !!!

Profil na Face Book Instagram Google

Promocje
Welurowa BLUZA/TUNIKA - ZIELEŃ/ QBA Kids
Welurowa BLUZA/TUNIKA - ZIELEŃ/ QBA Kids
89,00 zł 74,00 zł
Bluza z frędzlami - RÓŻ / QBA Kids
Bluza z frędzlami - RÓŻ / QBA Kids
79,00 zł 59,00 zł
Sukienka 2w1 - RÓŻ FLUO / QBA Kids
Sukienka 2w1 - RÓŻ FLUO / QBA Kids
109,00 zł 87,00 zł
Asymetryczna bluza SERCE - ECRU / QBA Kids
Asymetryczna bluza SERCE - ECRU / QBA Kids
79,00 zł 69,00 zł
Spodnie rybaczki z kokardą - RÓŻ / QBA Kids
Spodnie rybaczki z kokardą - RÓŻ / QBA Kids
69,00 zł 49,00 zł

Jak odczytywać rozmiary ubrań dziecięcych? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Sytuacje, w których starannie wybrana odzież, okazuje się za mała lub za duża, bywają niezwykle frustrujące. Niestety odczytywanie dziecięcej rozmiarówki bywa sporym wyzwaniem, a producenci nie są zgodni co do sposobu jej oznaczania. Jak dopasować odzież dla pociechy, by uniknąć konieczności zwrotu lub wymiany zakupu? Podpowiadamy, jak odczytywać rozmiary ubrań dziecięcych!

Rozmiary ubrań dziecięcych – popularne oznaczenia

Przeglądając kolekcje odzieży dziecięcej, możesz natknąć się na kilka rodzajów oznaczeń. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należy określanie rozmiarów ubrań dziecięcych na podstawie wzrostu lub wieku. Jak zorientować się w tych kryteriach, by odpowiednio dopasować odzież do pociechy?

Rozmiar odzieży dziecięcej a wzrost

Rozmiarówka uwzględniająca wzrost dziecka jest względnie prosta i przejrzysta. W sytuacji, w której nie wiesz, ile mierzy Twoja pociecha, wystarczy Ci zwykły centymetr krawiecki. Jak określić rozmiar ubrania dziecięcego na podstawie domowego pomiaru? Pamiętaj, że podczas jego wykonywania pociecha powinna stać prosto i boso, a jej sylwetka powinna być rozluźniona. Miarkę umieść blisko ciała, od pięt do czubka głowy. Jeśli wynik pomiaru będzie mieścił się pomiędzy dostępnymi rozmiarami, warto zaokrąglić go do góry, ponieważ dzieci rosną bardzo szybko.

Rozmiary ubrań dziecięcych a wiek

Rozmiarówka uwzględniająca wiek jest nieco mniej czytelna. To, jak szybko pociecha rośnie, jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Jak określić rozmiar ubrania dziecięcego w takim przypadku? Bardzo pomocne mogą okazać się tabele, które obrazują standardowy przelicznik dwóch wartości– wieku i wzrostu. Niekiedy na ich podstawie możesz odczytać również bardziej szczegółowe informacje, takie jak obwód klatki piersiowej czy długość rękawa.

Rozmiarówka dziecięca – na co uważać?

Choć większość producentów odzieży dla najmłodszych stara się korzystać ze standardowej rozmiarówki, to zdarzają się marki, których oznaczenia mogą nieco odbiegać od ogólnie przyjętych wskaźników. W takiej sytuacji producent zazwyczaj oferuje własną tabelę rozmiarów.

Rozmiary ubrań dziecięcych a wyjątkowo niskie lub wysokie pociechy

Pamiętaj, że rozmiary ubrań dziecięcych, np. te, oznaczane na podstawie wieku określane są dzięki wykorzystaniu wartości średnich dla danej grupy. Wykonanie własnego pomiaru jest szczególnie istotne, jeśli Twoja pociecha wyróżnia się wyjątkowo niskim lub wysokim wzrostem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

DzieciakRzadzi.com.pl

Sklep internetowy Shoper.pl